Рапид (Виена) победи Спартак (Москва)  с 2:0

Спартак и Попето се сгромолясаха във Виена

5 годиниФутбол 3 Телевизия Евроком

Рапид (Виена) победи с 2:0 Спартак (Москва) на българския национал Ивелин Попов. Треньорът на руснаците Масимо Карера за пореден път пренебрегна българина при избора на стартов състав.
Рапид поведе в 50-ата минута с доста странен гол. Мерт Мюлдюр стреля с глава след центриране от корнер, а Тимофеев и вратарят Максименко взаимно си попречиха, позволявайки на топката да влети във вратата. В 56-ата Фернандо уцели гредата и това беше най-доброто положение за Спартак от началото на двубоя.
В 68-ата минута Мург се отскубна при контраатака на домакините, преодоля Максименко и лесно прати топката в опразнената врата - 2:0.
Попов влезе в 73-ата минута на мястото на Педро Роча, а Александър Самедов замени Ломовицкий, но вече беше късно за обрат. Рапид не позволи да се стигне до нищо по-опасно пред вратата на Щребингер, освен един удар на Зе Луиш, и заслужено взе трите точки.