РБ Лайпциг победи Шалке 04 с 3:1

„Червените бикове” се наредиха след лидера Байерн

РБ Лайпциг срази гостуващия Шалке 04 с 3:1 в среща от 18-ия кръг на германската Бундеслига и го измести от втората позиция.
„Червените бикове” бяха по-активни от самото начало, но успяха да поведат едва в края на първата част, когато исканият от Ливърпул Наби Кейта (41) бе точен след асистенция на Кевин Кампъл.
Шалке 04 отвърна в началото на втората част с изравнителен гол на бразилския защитник Налдо (55) след подаване на Даниел Калиджури. Последва домакински натиск и голмайсторът Тимо Вернер (69) отново даде аванс на тима от Източна Германия след скоростна атака и пас на Конрад Лаймер. Малко след това Тимо Вернер подаде на Брума (71), който сложи точка на спора. До края на мача РБ Лайпциг имаше още шансове за гол и пропусна да направи победата си още по-убедителна.
След деветия си успех за сезона „червените бикове” събраха 31 точки и изместиха от втората позиция „миньорите”, които вече са трети със своите 30 точки.