Реал гледа към 1/2-финал

"Кралският" клуб взе крехък аванс преди реванша срещу Леганес в турнира за Купата на Краля

6 годиниФутбол 6 Телевизия Евроком

Реал (Мадрид) спечелиха минимално с 1:0 при визитата си на Леганес в първа среща между двата тима от 1/4-финалите в турнира за Купата на Краля. Марко Асенсио (89) бе герой за гостите, които ще очакват по-спокойни реванша.
Треньорът на „кралския” клуб Зинедин Зидан бе дал почивка на титулярите, а в атака заложи на триото Марко Асенсио, Борха Майорал и Лукас Васкес.
В първия четвърт част властваше скуката на терена без нито едно положение пред двете врати. Хесус Вайехо се контузи и бе заменен от Начо.
Рафал Варан отправи неточен удар с глава в 23-ата минута, а в 34-ата минута се стигна до първата голова възможност в срещата. Матео Ковачич излезе само срещу вратаря на домакините, но шутира встрани от целта. Минута преди края на първата част Дани Карвахал се включи в атака и шутира от воле, но защитник изби топката.
След почивката в първите минути Наранхо от домакините пропусна от изгодна позиция. В 65-ата минута Марко Асенсио отправи удар право в ръцете на вратаря, а минута по-късно при центриране в наказателното поле на гостите Йоренте за малко да си отбележи автогол с глава. Топката тупна върху напречната греда и излезе в аут.
Последваха пропуски на Нордин Амрабат от домакините и Лукас Васкес за „белия балет”. В 75-ата минута вратарят на „кралете” Кико Касия отрази с вещина силен удар на Бовю.
Срещата вървеше към нулево равенство, когато минута преди края Иско изведе Тео Ернандес по лявото крило и последва центриране. Марко Асенсио (89) засече топката във вратата и донесе успеха за Реал.
Реваншът в испанската столица е на 24 януари (сряда) от 22:30 часа българско време.