Реал Мадрид победи Фуанлабрада с 2:0

Асенсио и Васкес бележат от дузпи срещу Фуенлабрада

Реал Мадрид победи третодивизионния Фуанлабрада с 2:0 в първо 1/16-финал в турнира за Купата на Краля. Марко Асенсио и Лукас Васкес вкараха от дузпи през второто полувреме, което се оказа достатъчно за успеха. Освен това има и втори мач на “Бернабеу”. Зинедин Зидан пусна очаквано експериментален състав в мача на стадион “Фернандо Торес”. Нападателят на Атлетико Мадрид е роден в мадридското предградие и стадионът е кръстен на негово име. Всичките 2500 места на трибуните бяха пълни, като началото на срещата беше равностойно. Изненадващо, но първият точен удар към двете врати беше на играча на домакините Мигел Антиеса, който не затрудни особено Кико Касия. Постепенно “Кралете” вдигнаха оборотите, но като цяло не се напрегнаха особено през първото полувреме. Втората част вече започна с натиск на Реал, като Асенсио и Майорал опитаха да застрашат по-сериозно вратата на домакините. Към края на срещата играчите на Фуенлабрада окапаха, от което се възползваха по най-добрия начин “белите”.Така се стигна до 63-та минута, когато Хакими проби по дясното крило и падна в наказателното поле при контакт от защитник. Марко Асенсио вкара хладнокръвно, като прати Кодина в обратния ъгъл.След още десетина минути Кандела също направи нарушение в наказателното си поле, този път гарнирано и с втори жълт картон. Реал получи право да изпълни втора дузпа, а този път безгрешен от бялата точка бе Лукас Васкес. В добавеното време на срещата директен червен картон получи и защитникът на Реал Хесус Вайехо.