Реал (Мадрид) победи Нумансия с 3:0

"Кралският" клуб разби като гост втородивизионния Нумансия

Реал (Мадрид) спечели с класиката 3:0 при визитата си на втородивизионния Нумансия в първа среща помежду им от 1/8-финалите на турнира за Купата на Краля. Домакините завършиха мача в намален състав сле изгонването на Диаманка в 60-ата минута заради втори жълт и сътветно червен картон.
Треньорът на „белия балет” Зинедин Зидан заложи на голяма част от резервите и в началните минути те не успяха да установят контрол върху събитията на терена. Играчите на домакините действаха със самочувствие и атакуваха опасно, като в 13-ата минута Ихинио стреля по диагонала и топката облиза гредата, след което излезе в аут. Последваха пропуски на Лукас Васкес и Борха Майорал от гостите. В 35-ата минута Лукас Васкес изработи дузпа за „кралския” клуб, след като бе фаулиран от Карлос Гутиерес, а след това Гарет Бейл бе точен от бялата точка.
След почивката в 51-ата минута Ихинио поиска дузпа, но не получи такава. След час игра втори жълт картон получи Диаманка след грубо влизане в краката на Начо и домакините доиграха мача в намален състав. В 76-ата Иниго Перес можеше да изравни, след като прехвърли вратаря Кико Касийя с удар от далечна дистанция, но топката се удари в напречната греда.
В 89-ата Лукас Васкес отново получи дузпа, а Иско удвои аванса на гостите. В добавеното време пък Борха Майорал (90+1) оформи крайния резултат и обезсмисли реванша на 10 януари от 22:30 часа българско време.