Реал (Мадрид) разби Еспаньол с 4:2

„Кралете“ спечелиха зрелищен спектакъл

5 годиниФутбол 7 Телевизия Евроком

Реал (Мадрид) победи убедително с 4:2 при визитата си в Барселона на Еспаньол в предпоследния мач от 21-ия кръг на испанската Примера дивисион.
Карим Бензема (4) даде старт на головата фиеста, на която станаха свидетели феновете по трибуните на „Корне де Лобрегат“. Серхио Рамос (15) пък удвои аванса на гостите след асистенция на Лука Модрич.
Последва отпускане в редиците на „кралете“ и Лео Баптистао (25) намали на 1:2. Карим Бензема (45+1) обаче върна аванса от две попадения за „белия балет“ още преди почивката.
През втората част Гарет Бейл (67) затвърди превъзходството на Реал след асистенция на Лукас Васкес. Пет минути след това гостите останаха в намален състав след директен червен картон за Рафаел Варан, а Роберто Розалес (81) оформи крайния резултат след пас на Марк Рока.
Така Реал записа 12-и успех от началото на сезона и се върна на третата позиция с 39 точки и три повече от Севиля, но и на пет зад градския съперник Атлетико и 10 след лидера Барселона. Еспаньол допусна 11-а загуба и е заема 15-о място с 24 точки.