Реал Мадрид разби Жирона с 4:1

"Белия балет" отупа домакините с 4:1

Реал Мадрид победи Жирона с 4:1 в двубой от втория кръг на испанската Ла Лига, игран на стадион "Монтиливи".Футболистите на треньора Хулен Лопетеги стигнаха до обрат, след като губеха с 0:1, но голове от дузпа на Серхио Рамос и Карим Бензема поведоха "белия балет" към триумфа в мача. В средата на второто полувреме Гарет Бейл увеличи преднината, а в края на мача Бензема оформи крайния резултат.Така Реал е на върха в класирането с 6 точки от първите си два мача, колкото има и кръвния враг Барселона, който вчера победи Валядолид с 1:0.Гостите започнаха ударно срещата и още в 9-ата минута Карим Бензема прати топката във вратата. Голът обаче бе отменен, тъй като нападателят е се оказа в положение на засада.В 15-ата минута Иско се възползва от празното пространство пред себе си и отправи изстрел от наказателното поле. Топката обаче мина на сантиметри от дясната греда.Две минути по-късно Борха Гарсия стигна до отбита топка пред вратарското поле и нямаше как да пропусне оттам. Ударът му опъна мрежата в горната част до дясната греда - 1:0.В 26-ата минута домакините можеха да удвоят преднината си. Порту овладя добро подаване в пеналтерията и отправи изстрел в долния ляв ъгъл на вратата, но Карвахал се намеси геройски и изчисти.В 38-ата минута Марк Муниеса повали на земята Марко Асенсио и съдията Хуан Мартинес Мануера посочи бялата точка. Серхио Рамос се нагърби с отговорността и с техничен удар в средата на вратата възстанови равенството.През втората част Реал стигна до обрат, след като получи правото да изпълни още една дузпа. Този път зад топката застана Карим Бензема, който спечели битката на воля, пращайки неспасяемо топката в долния десен ъгъл и покрай Боно.В 59-ата минута "белия балет" стигна до нов гол. Гарет Бейл бе изведен по прекрасен начин. Уелсецът напредна и се изправи очи в очи с вратаря, след което прати топката хладнокръвно отпката във вратата за 1:3.В 70-ата минута Тони Кроос се измъкна от противников играч и стреля от далечно разстояние ниско към средата на вратата, но Боно беше добре позициониран и улови безпроблемно.В 78-ата минута Борха Гарсия достигна до прецизно подаване и очи в очи с вратаря изстреля топката към левия ъгъл. Кейлор Навас обаче внимаваше и реагира с котешки рефлекс.Две минути по-късно Бензема направи резултата 1:4. Французинът получи прекрасен пас от Бейл отдясно и от близко разстояние не остави шансове на вратаря. В края на двубоя Алекс Гранел Ноге опита да отбележи с удар от движение от границата на пеналтерията. Опитът му, насочен към левия ъгъл обаче беше спасен от Кейлор Навас.