Реал (Мадрид) разби Селта с 6:0

Гарет Бейл се отличи с две попадения за „кралския” клуб

6 годиниФутбол 5 Телевизия Евроком

Реал (Мадрид) разби гостуващия Селта с 6:0 в среща от предпоследния 37-и кръг на испанската Примера дивисион. Глямата звезда Кристиано Роналдо не бе в групата на домакините заради травма, но и без него съотборниците му се позабавляваха срещу обезверения противник от Виго.
Уелсецът Гарет Бейл (13, 30) се отличи с две попадения, първото от които при контраатака, започната от Лука Модрич, а второто след дълго подаване на Иско. В 16-ата минута гол на гостите бе отменен заради засада, но преди това останаха съмнения за неотсъдена дузпа за нарушение на Каземиро. Иско (32) направи разликата класическа с далечен шут след асистенция на Тони Кроос. До края на полувремето нямаше нови голове.
След почивката младият мароканец Ашраф Хаким (52) се разписа за 4:0 след подаване на Карим Бензема ,чийто гол малко по-късно не бе признат заради засада. Лека полека темпото на игра спадна, в 74-ата минута Серхи Гомес си вкара автогол за 5:0. Тони Кроос (81) пък оформи крайния резултат след пас на Борха Майорал и мощен удар от близка дистанция.
С този успех Реал (Мадрид) събра 75 точки и си гарантира третото място в крайното класиране. Селта остана на 13-а позиция с 46 точки.