Реал Мадрид с равен в Испания преди битката в ШЛ

"Белите" направиха 1:1 срещу Атлетик Билбао

6 годиниФутбол 3 Телевизия Евроком

Реал Мадрид направи равенство 1:1 срещу Атлетик Билбао в мач от 33 кръг на испанската Ла Лига. Това е последният двубой на Реал преди първия полуфинал срещу Байерн Мюнхен в Шампионската лига на 25 април.
След равенството Реал изостана на 15 точки от лидера Барселона - каталунците имат 83 точки, Атлетико Мадрид е със 71, а Реал е с 65. До края на сезона остават пет кръга.
Гостите от Билбао поведоха в резултата чрез Иняки Мартинес в 14-ата минута. Кристияно Роналдо спаси честта на Реал Мадрид с попадение в 87-ата минута.
В 14-ата минута Иняки Уилиямс изскочи сам срещу вратаря и технично го преодоля с леко копване за 1:0 в полза на Атлетик Билбао. В следващите минути атаките на Реал се заредиха една след друга, но до попадение не се стигна.
В 64-ата минута "червено-белите" изпуснаха чудесна възможност за втори гол. Де Маркос центрира отдясно, Навас беше преодолян, Кордоба стреля в гърдите на Карвахал, а отбитата топка попадна у Раул Гарсия, който шутира в напречната греда. Така се стигна до 87-ата минута, когато Марсело центрира към втората греда, Васкес стреля силно от въздуха, но вратарят се справи. Атаката на Мадрид продължи, Модрич шутира, а Роналдо чукна леко топката и заблуди вратаря на гостите за крайното 1:1.