Реал (Мадрид) спечели Шампионската лига за 13-и път

Фамозен Гарет Бейл засенчи всички, Мохамед Салах напусна рано-рано финала

Реал (Мадрид) постигна победа с 3:1 над Ливърпул и по този начин спечели своя 13-и трофей в Шампионската лига след два вратарски гола, които дойдоха след безумни грешки на Лорис Кариус. Отборът вече е абсолютен рекордьор след безпрецедентните три поредни триумфа в този формат на турнира.Финалът между тези два отбора бе повторение на финалния сблъсък от преди 37 години, когато обаче Ливърпул спечели Ушатата.Този мач ще се запомни с фрапантната грешка на Кариус, който изби топката в крака на Бензема в 51-ата минута и се получи едно от най-нелепите попадения в турнира изобщо.Мане обаче изравни четири минути след това, а Бейл донесе успеха на „кралете” в 63-ата минута след феноменална задна ножица. В 83-ата минута Бейл вкара втория си гол в мача, като стражът на Ливърпул направи нова фрапантна грешка за попадението на уелсеца. Ливърпул бе принуден да доиграе мача без голямата си звезда Мохамед Салах, който се контузи неприятно в областта на рамото четвърт час преди почивката.В състава на „кралете” също имаше проблеми от подобен характер и Карвахал се контузи през първото полувреме и също бе принудително заменен.