РЕАЛ МАДРИД СПЕЧЕЛИ СУПЕРКУПАТА НА ЕВРОПА

КРАЛСКИЯТ КЛУБ ТРЕУМФИРА В ТРОНДХАЙМ СЛЕД ПРОДЪЛЖЕНИЯ И ШОУ С 5 ГОЛА

8 годиниФутбол 1 Телевизия Евроком

Реал Мадрид победи носителя на трофея в турнира Лига Европа Севиля с 3:2 след продължения и спечели Суперкупата на Европа. Севиля водеше с 2:1, но Серхио Рамос изравни с гол в добавеното време и се стигна до продължения. По-здравите физически футболисти на Реал диктуваха играта в продълженията и Дани Карвахал донесе победата минута преди края.
За първи път в историята победителят в Шампионска лига спечели Суперкупата на Европа за четвърта поредна година. Реал и Севиля играха за Суперкупата на Европа и през 2014 година, когато "кралският клуб" триумфира с 2:0, след два гола на Кристиано Роналдо.