Реал Сосиедад надви Валенсия с 3:2

Валенсия остава 12-и с 40

Реал Сосиедад победи Валенсия с 3:2 като гост в мач от 34-ия кръг на испанската Примера дивисион.Баските поведоха още преди да е изтекла и първата минута. Хуанми стреля от малък ъгъл, а вратарят на домакините Диего Алвес допусна топката да мине през ръцете му и да спре в мрежата за 0:1. Попадението беше записано като автогол на стража.След половин час игра Вилиан Жозе покачи от дузпа - 0:2. Само 5 минути по-късно Аярсабал направи преднината на гостите класическа - 0:3, засичайки пас на Одриозола.
Нани намали с гол от дузпа в 68-ата минута, а 4 по-късно Симоне Дзадза се разписа за крайното 2:3.След този успех Реал Сосиедад вече е шести в класирането с 58 точки. Валенсия остава 12-и с 40.