Реал Сосиедад победи Депортиво (Ла Коруня) с 5:0

Тимът от Сан Себастиан спря серията си от четири шампионатни загуби

6 годиниФутбол 3 Телевизия Евроком

Реал Сосиедад разби у дома Депортиво (Ла Коруня) с 5:0 в среща от 22-ия кръг на испанската Примера дивисион и се върна на пътя на успеха след четири поредни загуби в първенството.
Вилиан Жозе (32) вкара единствения гол за първата част след асистенция на Хуанми, а след почивката Асиер Ияраменди (62) удвои аванса на домакините. Халфът Серхио Каналес (75) направи резултата класически след подаване на Вилиан Жозе, а малко по-късно Ариц Елустондо (82) вкара за 4:0 след пас на Чаби Прието. Минута преди края Асиер Ияраменди (89) оформи крайния резултат с втория си гол в мача.
След седмата си победа за сезона Реал Сосиедад излезе на 14-а позиция с 26 точки преди останалите срещи от кръга. Депортиво (Ла Коруня) остава в опасната зона на 18-а позиция със 17 точки.