Реал Сосиедад победи Леганес с 3:2

Домакините измъкнаха успеха с дузпа

6 годиниФутбол 6 Телевизия Евроком

Реал Сосиедад спечели домакинския си мач от предпоследния кръг на Примера срещу Леганес с 3:2.
Срещата започна с натиск за Сосиедад, който поведе след 18 минути игра. Точен бе Оярзасабал - 1:0.
В 25-ата минута Серхио Каналес удвои за домакините след асистенция на Вилиан. Минутка по-късно Леганес върна попадение чрез Рико - 2:1.
След почивката "краставичарите" стигнаха и до равенството в резултата в 53-ата минута, когато се разписа Гереро - 2:2.
В 78-ата минута Сосиедад получи дузпа, която Вилиан вкара, оформяйки крайното 3:2.
Този резултат бе без значение и за двата тима, тъй като Леганес няма как да изпадне, намирайки се на 17-о място с 40 пункта (11 повече от Депортиво), Реал Сосиедад от своя страна е в златната среда на 9-о място с 49 точки.