Реал Сосиедад победи Леванте с 3:0

Баските с класика срещу Леванте

Реал (Сосиедад) прекъсна лошата серия, в която се намираше и победи Леванте с 3:0 като домакин. Преди двубоя с "прилепите", Сосиедад загуби с 2:5 от Реал (Мадрид) и завърши 2:2 в Лига Европа с австрийския Залцбург.
Головете за "баските" отбелязаха Чаби Прието, Хуанми и Серхио Каналес.
Още в началните минути домакините взеха инициативата в свои ръце, а това си каза думата в 10-ата минута, когато отбора получи дузпа. Точен от бялата точка бе Чаби Прието.
В 38-ата "бяло-сините" минута материализира още едно попадение чрез Хуанми.
След почивката Реал отново бе по-активният отбор, а в 55-ата минута Серхио Каналес премина през двама защитници на Леванте, за да оформи крайния резултат.
След този успех Сосиедад се изкачва до 12-о място с 29 точки, а "прилепите" са 17-и с 20 пункта.