Реал Сосиедад с късен обрат в двубоя срещу Селта в Ла Лига

По-настъпателната игра на домакините се отрази в 22-ата минута на двубоя, когато Макси Гомес откри резултата при взаимодействие с Пионе Систо и Дани Вас

7 годиниФутбол 5 Телевизия Евроком

Реал Сосиедад започна с трудна победа с 3:2 над Селта в първия кръг на Ла Лига. "Небесносините" получиха два гола в последните десет минути, като единият от тях беше след невалидна дузпа.

По-настъпателната игра на домакините се отрази в 22-ата минута на двубоя, когато Макси Гомес откри резултата при взаимодействие с Пионе Систо и Дани Вас. В 32-ата минута Микел Оярсабал върна интригата след помощта на вратаря Серхио Алварес.

В 51-ата минута Макси Гомес от положение на ъглов удар изведе Селта напред отново в резултата. Натискът на "чури урдин" донесе обрат в 80-ата минута, когато Хуанми изравни след подаване на Вилиан Жозе. В 87-ата минута Жозе отбеляза третия гол от дузпа. Джони Родригес извърши нарушение извън наказателното поле срещу Карлос Вела.