Рен се добра до успеха над Яблонец с дузпа в края

Така Рен измъкна трите точки и може да бъде по-спокоен преди гостуването си на Астана в следващия кръг

5 годиниФутбол 3 Телевизия Евроком

Рен изстрада първата си победа в група “К” на Лига Европа. Френският тим се наложи с 2:1 над чешкия Яблонец, но домакините се добраха до трите точки с гол от дузпа в добавеното време на мача.Иначе срещата започна добре за Рен. В 31-ата минута Исмаила Сар направи двойно подаване с Бенжамен Андре, след което с мощен шут от воле прати топката неспасяемо в сглобката на вратата за 1:0.В 54-ата минута обаче Яблонец изравни със също толкова красив гол. Травник стреля покрай стената от фаул и прати топката неспасяемо във вратата за 1:1.Рен се хвърли в атака и успя да стигне до успеха в самия край на мача. В 90-ата минута при центриране от корнер Жордан Сибатю бе задържан в наказателното поле и съдията посочи бялата точка. Хатем Бен Арфа се нае да изпълни наказателния удар и бе точен за крайното 2:1.Така Рен измъкна трите точки и може да бъде по-спокоен преди гостуването си на Астана в следващия кръг. Яблонец пък Ще е домакин на Динамо Киев на 4 октомври.