Рома надви Каляри с 1:0

Федерико Фацио герой за "вълците" с гол в добавеното време

Рома победи драматично у дома Каляри с 1:0 в среща от 17-ия кръг на италианската Серия „А” и се изравни по точки с третия Ювентус.
Успехът за „вълците” дойде в добавеното време, когато Федерико Фацио (90+4) вкара победния гол, който бе преразглеждан и от системата за видеоповторения, за да бъде признат. Преди това в 52-ата минута Диего Пероти бе пропуснал дузпа за домакините, отсъдена също с помощта на видеоповторение.
След 12-ата си победа от началото на сезона за първенство Рома е на четвърто място с 38 точки. Каляри е на 14-а позиция със 17 точки.