Рома  надви СПАЛ с 3:0

Вълците победиха слабака СПАЛ с 3:0

Рома загря за първия мач от полуфиналите на Шампионската лига с Ливърпул, който е във вторник от 21:45 часа на "Анфийлд", с 3:0 срещу слабака СПАЛ.
Римляните започнаха срещата по-добре от своя домакин, като непрестанно търсеха попадението. То падна чак в 33-ата минута и бе автогол на Франческо Викари - 0:1.
Така двата отбора се оттеглиха при резултат 0:0 на почивката.
Второто полувреме започна по прекрасен начин за Рома, който реши мача в рамките на 8 минути.
Първо в 52-ата минута Наинголан вкара хубаво попадение, за да направи резултата 2:0, а след това Патрик Шик оформи крайното 3:0 в 60-ата минута.
След този успех Рома се изкачва на третото място с 67 точки, като има 3 повече от четвъртия Лацио, който е с мач по-малко. СПАЛ е на другия полюс, след като е точно над зоната на изпадащите с 29 пункта, като има само точка преднина от Кротоне.