Рома победи Болоня с 2:1

"Вълците" доближиха топ 4 след труден успех

5 годиниФутбол 1 Телевизия Евроком

Рома победи трудно гостуващия Болоня с 2:1 в последния мач от 24-ия кръг на италианската Серия „А“ и се доближи само на точка от четвъртата позиция, даваща право на участие в Шампионската лига и заемана в момента от Милан.
През първата част домакините владееха повече топката, но по-добрите възможности бяха за гостите, пропилени от Роберто Сориано, Андреа Поли и Симоне Едера. Ударите им бяха отразени от шведския вратар Робин Олсен.
В началото на втората част „вълците“ получиха 11-метров наказателен удар за нарушение срещу Стефан Ел Шаарави, а Александър Коларов (56-дузпа) бе точен от бялата точка за 1:0. Последва нов пропуск на Сориано от гостите, а след това Федерико Фасио (73) удвои аванса на домакините след центриране от корнер. Никола Сансоне (84) все пак върна интригата с гола си за 2:1, но в оставащите минутки Рома удържа преднината си и се поздрави с трите точки.
Така „вълците“ събраха 41 точки на петата позиция и са на една зад четвъртия Милан. Болоня продължава битката за оцеляването си в елита, заемайки 18-о място с 18 точки.