Рома победи Фрозиноне с 3:2

Така Рома записа трета поредна победа и събра актив от 44 точки, като се намира на 5-ата позиция в класирането

Рома постигна изстрадана победа с 3:2 в гостуването си на Фрозиноне от 25-ия кръг на Серия “А”. “Вълците” стигнаха до успеха буквално в последните секунди на срещата, когато Един Джеко вкара победният гол за своя тим. Преди това Камило Чиано (5) и Андреа Пинамонти (80) вкараха за Фрозиноне, а Джеко (30) и Лоренцо Пелегрини (32) бяха точни за гостите.Домакините поведаха в мача още в 5-ата минута, когато Камило Чиано се възползва от грешен пас на Стивън Нзонзи, отне топката и отправи силен шут, вратарят Робин Олсен също не се намеси убедително, избивайки топката, но тя по куриозен начин се търкулна във вратата му за 1:0.Рома обаче успя да направи бърз обрат в средата на първата част. В 30-ата минута едно балонно центриране доведе до смут в пеналта на Фрозиноне, Едоардо Голданига се засуети и вместо да изчисти топката позволи на Един Джеко да я отнеме и отблизо да изравни резултата.Само две минути по-късно Стефан Ел Шаарауи получи пас отдясно и стреля по земя, вратарят изби, но там Лоренцо Пелегрини притича и с шпагат довкара във вратата за 1:2.Фрозиноне обаче не се предаде и в 80-ата минута отново стигна до изравняване. Андреа Пинамонти подаде за Чиано в наказателонто поле, той веднага му върна, извеждайки го на стрелкова позиция, а нападателят хладнокръвно реализира за 2:2.В края домакините дори опитаха да стигнат до победата, но с пропуски пред вратата на Олсен се проявиха Марчело Трота и Андреа Пинамонти. Така мачът вървеше към равенство, но в 5-ата минута на добавеното време Ел Шаарауи получи пас в наказателното поле и веднага подаде успоредно на голлинията към Джеко, който с тяло отбеляза победния гол за крайното 2:3.Така Рома записа трета поредна победа и събра актив от 44 точки, като се намира на 5-ата позиция в класирането. Фрозиноне пък остава в опасната зона на 19-ото място с 16 точки в актива си.