Рома победи Карабах с  2:1

"Вълците" удариха с 2:1 Карабах

Рома постигна очаквана победа при гостуването си на Карабах от група "С" на Шампионска лига. "Вълците" се наложиха над азербайджанския тим с 2:1 и така се поздравиха с първи успех в тазгодишното издание на турнира.
Срещата започна по прекрасен начин за италианците, които излязоха напред в резултата още в 7-ата минута. Лоренцо Пелегрини опита шут,  но се получи центриране към Константинос Манолас, който отблизо вкара с плонж. Само осем минути по-късно Рома стигна до втори гол. Стефан Ел Шаарауи изведе Джеко в наказателното поле и босненецът реализира прекрасен гол в помощта на напречната греда.
Домакините се върнаха в мача в 29-ата минута, когато отбелязаха първия си гол в групите на Шампионската лига. Точен бе Пабло Енрике, който се разписа сам срещу стража Алисон.
През втората част Рома продължи да бъде по-добрият отбор, но така и не стигна до трети гол.
Във временното класиране "вълците" са с четири точки, докато Карабах с 0.