Рома победи Лацио с 2:1

„Вълците” записаха шеста поредна победа във всички турнири

6 годиниФутбол 2 Телевизия Евроком

Рома се наложи над Лацио с 2:1 в голямото дерби, което бе от програмата на 13-ия кръг на Серия А. През първата част бе много интересно, но до гол така и не се стигна. Все пак трябва да се отбележи, че във втората минута попадение на Чиро Имобиле бе отменено поради засада. До почивката Джеко и Имобиле бяха близо до откриване на резултата, но без успех."Вълците" нанесоха два бързи удара до 53-ата минута. Диего Пероти бе точен от дузпа в 49-ата минута, давайки аванс на "червените". Александър Коларов бе спънат от Бащош в наказателното поле и така се стигна до наказателния удар. Малко след това Наинголан вкара за 2:0, след като се разписа с плътен удар от 25 метра.В 72-ата минута "сините" намалиха от дузпа, отсъдена с помощта на видео повторение. Костас Манолас игра с ръка при центриране отдясно и реферът взе правилното решение. Имобиле бе точен от бялата точна, връщайки интригата. До края бе интересно, но до нов гол така и не се стигна.