Рома победи Емполи с 2:0

Един Джеко прекъсна головата си суша за Рома в Серия „А“

Рома спечели с 2:0 при визитата си на новака този сезон Емполи в среща от осмия кръг на италианската Серия „А“ и записа трети пореден успех във всички турнири.
Френският халф Стивън Нзонзи (36) материализира с гол превъзходството на „вълците“ през първата час след асистенция на Лоренцо Пелегрини.
След почивката Емполи имаше шанс да изравни в 58-ата минута, но Франческо Капуто пропусна дузпа.
В края Един Джеко (85) пък прекъсна головата си суша в италианския елит, възползвайки се от подаване на Стефан Ел Шаарави. Босненският нападател вкара хеттрик през седмицата в домакинството срещу чешкия първенец Виктория Пилзен (5:0) от груповата фаза на Шампионската лига, но не се бе разписвал в Калчото от първия кръг на 19 август, когато реализира победния гол за „вълците“ при визитата им на Торино.
След четвъртата си победа за сезона Рома се изкачи на трета позиция с 14 точки  и е само на една зад Наполи, който утре приема Сасуоло от 19:00 часа българско време. Емполи е под чертата, заемайки 18-а позиция с 5 точки.