Рома разби Беневенто с 5:2

„Вълците” обърнаха Беневенто с 5:2 и излязоха на четвърта позиция

6 годиниФутбол 4 Телевизия Евроком

Рома разби Беневенто с 5:2 в последната среща от 24-ия кръг на италианската Серия „А” и изпревари градския съперник Лацио на четвъртата позиция.
Гилерме (7) изненадващо даде преднина на гостите след асистенция на Енрико Бриньола. „Вълците” обаче взеха инициативата и изравниха чрез Федерико Фацио (26), разписал се след асистенция на Александър Коларов.
Едва след почивката домакините стигнаха до пълния обрат и убедителната си победа. Един Джеко (59) бе точен за 2:1 след асистенция на Ченгиз Юндер (62, 72), който пък се разписа на два пъти след подавания на Пероти и Жерсон за 4:1. Енрико Бриньола (76) намали след пас на Ломбарди, но в самия край Грегоар Дефрел (90+2-дузпа) фиксира крайното 5:2.
След 14-ата си победа за сезона Рома е на четвърта позиция с 47 точки и една повече от градския съперник Лацио, но и една по-малко от третия Интер. Беневенто записа 21-а загуба и остава на дъното със 7 точки.