Рома стигна само до точка срещу Болоня

Така Рома остава на трето място в Серия А с актив от 60 точки, но вече на само 5 пред четвъртия Интер

6 годиниФутбол 14 Телевизия Евроком

Рома стигна само до равенство - 1:1 при визитата си на Болоня в среща от кръга на Серия А. Ерик Булгар даде аванс на домакините в 18-та минута с интересен гол. Ерик Пулгар стреля точно от дъгата пред наказателното поле и не остави шансове на Алисон Бекер.
Трябва да се отбележи обаче, че миг по-рано Андреа Поли игра с ръка при опит за един удар и така “вълците" дълго време спориха с рефера, че е имало нарушение. Той обаче зачете гола. В 76-та резервата Един Джеко изравни. Босненецът изпревари защитник на съперниковия отбор след едно центриране към близката греда и чукна леко топката в мрежата за 1:1.
До края на мача домакините рядко минаваха центъра, а Рома така и не успя да вкара втори гол. Пропуски пред вратата на Болоня направиха Шик, Джеко и Дефрел.
Така Рома остава на трето място в Серия А с актив от 60 точки, но вече на само 5 пред четвъртия Интер. “Нерадзурите" обаче все още не са изиграли мача си от този кръг. Болона остава на 11-то място с 35 точки.