Русия победи Турция с 2:1

Вратарят Андрей Луньов герой за "сборная" в последните минути

6 годиниФутбол 21 Телевизия Евроком

Русия победи Турция с 2:1 като гост в първа среща и за двата тима от новия турнир на УЕФА Лига на нациите. Руснаците имаха явен превес след първите 45 минути на стадион "Шенол Гюнеш" в Трабзон, но двата тима се оттеглиха при равенство.
Денис Черишев откри за Русия в 13-ата минута след хубав пас на Далер Кузяев, а асистентът можеше да стана голмайстор 10 минути по-късно, но пропусна да удвои. Към края на полувремето Турция успя да стигне до равенството след мощен шут на Сердар Азис.
Втората част започна с гол за Русия и Артьом Дзюба успя да вкара втори гол в срещата, останал сам зад гърба на турската отбрана. Черишев можеше да реши всичко в 65-ата минута с удар от около 10 метра, но топката срещна тялото на турски защитник. Минута по-късно Чалханоглу излезе очи в очи с Андрей Луньов.До края турците нападаха по-опасно, докато гостите дебнеха за шанс да отбележат трети гол. Ченгиз Юндер беше най-близо до попадение с удар в далечния ъгъл по земя, но Луньов отново показа, че внимава и отрази удара му. Руският страж отчая тотално домакините в продължението, когато спаси удар на Чалханоглу с една ръка, запазвайки преднината на своя тим.
Русия поведе в класирането, докато Турция е на дъното, третият тим Швеция все още не е играл нито един мач.