Салах изравни постижение на Торес във Висшата лига

Египтянинът е четвъртият играч в историята на това първенство по отношение на най-бързо вкарани 50 гола

5 годиниФутбол 5 Телевизия Евроком

Звездата на Ливърпул Мохамед Салах се разписа на два пъти за вчерашната победа с 4:3 над Кристъл Палас и така закръгли головата си сметка на 50 попадения в 72 мача от Висшата лига. По този начин той се изравни с бившия нападател на мърсисайдци Фернандо Торес, който достигна толкова голове за същия брой срещи в английския елит.

Египтянинът е четвъртият играч в историята на това първенство по отношение на най-бързо вкарани 50 гола. Преди него са само легендите Анди Коул (в 65 двубоя), Алън Шиърър (в 66) и Рууд Ван Нистелрой (в 68), като оставя зад гърба си голмайстори като Серхио Агуеро (в 81), Тиери Анри (в 83) и Кевин Филипс (в 83). 48 от попаденията му са с екипа на Ливърпул, а първите два - с този на Челси, когато играеше за лондончани през сезон 2013/14.

Също така, 26-годишният играч се превърна в осмия африканец, реализирал 50 гола във Висшата лига. С най-много са Дидие Дрогба (104), Емануел Адебайор (97) и Якубу. Скоро Салах може да се изкачи с няколко места в това подреждане, тъй като останалите четирима преди него са отбелязали само с до 12 попадения повече, като един от тях е съотборинкът му Садио Мане с 52.

Имаше и друг исторически гол във вчерашния мач. Роберто Фирмино отбеляза попадение №1000 за Ливърпул на “Анфийлд” във Висшата лига и така тимът стана едва четвъртият с това постижение след Манчестър Юнайтед (1094), Арсенал(1043) и Челси (1005).