Сампдория и Фиорентина завършиха наравно 2:2

"Виолетовите" вече на 7 точки от петото място

7 годиниФутбол 1 Телевизия Евроком

Сампдория и Фиорентина завършиха наравно 2:2 у дома в среща от 31-ия кръг на Серия "А".
Домакините от Генуа поведоха в 5-ата минута с гол на Фернандес, а до почивката ново попадение на падна. През втората част Родригес изравни на Фиорентина (60'), но Алварес отново изведе Сампдория напред. Бубакар оформи крайното 2:2 с красив гол от границата на наказателното поле.
Разликата между двата тима е 7 точки в полза на тима от Флоренция, а "вилетовите" се отдалечиха на толкова от петото място, даващо право за участие в евротурнирите, където засега е Аталанта.