Сампдория победи СПАЛ с 2:1

„Моряците“ надвиха гостуващия СПАЛ с 2:1 за трета победа в елита

5 годиниФутбол 3 Телевизия Евроком

Сампдория се върна победния път, обръщайки гостуващия СПАЛ с 2:1 в последен мач от седмия кръг на италианската Серия „А“.
Алберто Палоски (21) даде преднина на гостите от Ферара, но радостта им бе твърде кратка. Полският халф Карол Линети (25) изравни след подаване на Фабио Куалиарела и този резултат се запаси до почивката.
През втората част „моряците“ имаха инициативата и стигнаха до пълен обрат. Френският нападател Грегоар Дефрел (60) се разписа за 2:1, а и в този случай асистенцията бе на Куалиарела. СПАЛ се опита да стигне до реми и до края на мача владееше повече топката, но не успя да реализира някое от положенията си и си тръгна без точка от Генуа.
След третата си победа от началото на сезона в шампионата „моряците“ са осми с 11 точки. СПАЛ допусна четвърти поражение за първенство и заема 13-о място с 9 точки.