Сасуоло и Наполи завършиха наравно 2:2

Неаполитанците със зрелищно равенство, записаха седми пореден мач без загуба

Наполи продължи успешната си серия и записа седми пореден мач без загуба в Серия „А“, след като в мач от 33 кръг направи 2:2 като гост на Сасуоло. Ремито попречи на неаполитанците поне за ден да излязат на второ място в класирането.
Дрис Мертенс даде аванс на гостите от Неапол в 52-ата минута, когато с глава от вратарското поле засече центриране на Хосе Кайехон отдясно. Седем минути по-късно Доменико Берарди изравни, след като получи топката в наказателното поле, финтира Пепе Рейна и стреля точно в празната врата.
В 80-ата минута Сасуоло стигна до обрат. Лука Мацители се разписа от воле след пас на Антонино Рагуса. Пет минути по-късно Аркадиуш Милик направи 2:2, след като беше най-съобразителен при разбъркване в наказателното поле на домакините.
Играчите на Сасуоло протестираха за засада на поляка, но повторенията показаха, че такава няма. В добавеното време пък Наполи имаше претенции към съдията заради игра с ръка в наказателното поле на Паоло Канаваро. Такава имаше, но остана скрито от погледите на съдиите.
Така Наполи събра актив от 71 точки, но остава на трето място, на една точка зад Рома. Утре „вълците“ гостуват на последния в класирането Пескара. Сасуоло е 14-и с 36 точки.