Сасуоло отново спря Интер

Двата отбора не успяха да си отбележат гол

Интер и Сасуоло завършиха наравно 0:0 в двубой от 20-ия кръг на италианска Серия А, игран на стадион "Джузепе Меаца".Двата отбора спретнаха доста равностоен мач, като футболистите на треньора Лучано Спалети така и не успяха да намерят пролука към вратата на гостите, които по традиция играят силно срещу "нерадзурите".  Така Интер остава на 3-ото място в класирането с актив от 40 точки, с 4 по-малко от втория Наполи, който има възможност да се откъсне на миланци, ако утре победи Лацио. Сасуоло пък е 12-и с 26 пункта.Двата отбора започнаха равностойно срещата и не предприемаха излишни рискове в средата на терена, а първото опасно положение бе за гостите. В 14-ата минута Доменико Беради бе изведен по прекрасен начин и с лека доза късмет успя да стигне до границата на наказателното поле. Футболистът шутира мощно по земя, но топката мина покрай дясната греда.Три минути по-късно центриране отдясно намери главата на Матиас Весино, който се намираше около точката за дузпа. Защитникът насочи топката към вратата, но тя мина малко над напречната греда.В 24-ата минута много добра атака на футболистите на Сасуоло завърши с техничен диагонален изсрел на Матиас Весино. Топката обаче не намери целта си.В 31-ата минута Иван Перишич центрира към Матео Политано. Футболистът засече подаването но ударът му бе париран по прекрасен начин от вратаря Андреа Консили. В 40-ата минута Матиас Весино успя да се откъсне от защитата и успя да шутира по посока на вратата. Изстрлът му обаче бе уловен безпроблемно от Консили. Така първото полувреме завърши без попадения.През втората част двата отбора продължиха с равностойната игра. В 55-ата минута Кевин-Принс Боатенг засече прекрасно центриране отляво в опасна близост до вратата. Семир Ханданович обаче блесна с великолепно спасяване.В следващите минути двата отбора се опитваха да се надхитрят, но опасните положения пред вратите на Ханданович и Консили липсваха.