Селта разби Севиля с 4:0

Яго Аспас с хеттрик за успеха над Севиля

Селта (Виго) отупа четвъртфиналиста в Шампионската лига - Севиля с 4:0. С три гола за домакинския успех се отчете Яго Аспас.
Срещата започна равностойно, като опасности имаше и пред двете врати.
В 18-ата минута Мигел Лаюн изпусна за домакините, а минута по-късно с пропуск за андалусийци пък се отчете Пабло Сарабия.
В 38-ата минта Селта успя да открие резултата след автогол на Гилерме Арана.
Така първото полувреме завърши при резултат 1:0 за домакините.
Второто полувреме бе вихрено за "сините", които отбелязаха нови три попадения от 57 до 79-ата минута, а техен автор бе Яго Аспас.
Първият гол на тарана дойде след хубав пас на Мендес, второто попадение пък дойде след грешка на вратаря на Севиля, а при третия гол отборът от Виго се възползва от чудесна контраатака.
След този успех Селта е девети с 43 точки, докато Севиля се намира на седмото място с едва 3 пункта повече.