Селтик надви  Рейнджърс с 2:0

„Детелините“ надвиха Рейнджърс в полуфинал за Купата на Шотландия

Селтик продължава към изключителен требъл в Шотландия. „Детелините“ победиха вечния съперник Рейнджърс с 2:0 в полуфинал за националната купа, който беше поредното издание на „Старата фирма“.
Тимът на Брендън Роджърс вече спечели Купата на Лигата и си гарантира шампионската титла, като до момента няма записана загуба в местните турнири.
„Зелено-белите“ доминираха в мача и резонно откриха резултата в 11-ата минута чрез попадение на Калъм Макгрегър. В шестата минута на първото полувреме Скот Синклер удвои от дузпа, отсъдена за фаул на Джеймс Таверниър срещу Лий Грифитс.
Вратарят Крейг Гордън пък на два пъти имаше ключови намеси при двете най-чисти положения за Рейнджърс, който се откриха през Кени Милър.
Така Селтик се класира за финала на Купата на Шотландия, където на 27 май ще се изправи срещу Абърдийн. Двата тима вече се срещнаха на един финал този сезон. „Детелините“ се наложиха с 3:0 в спор за Купата на Лигата.
За Рейнджърс днешното поражение беше първо под ръководството на Педро Кайшиня, а сега на „сините“ остана единствено да стигнат до евротурнирите през първенството.