Септември елиминира Локомотив (София)

Рожденикът Борис Галчев отбеляза от дузпа

5 годиниФутбол 4 Телевизия Евроком

Септември (София) се класира на 1/4-финалите за Купата на България. Воденият от Христо Арангелов отбор победи с 3:2 Локомотив (София) в драматичен мач в "Надежда". Зрителите на стадион "Локомотив" станаха свидетели на обрат. "Железничарите" откриха резултата чрез Даниел Васев още във втората минута, а през втората част "септемврийци" вече водеха с 2:1, като до края паднаха и още две попадения.

Васев откри след 120 секунди игра с хубав удар, при който Валентин Галев беше безпомощен 1:0.

В 31-ата минута навършващият днес 35 години Борис Галчев опита да изненада Александър Любенов, но прати топката встрани от вратата на Локомотив.

Малко след това Дани Васев центрира към Костадин Хазуров, който обаче не успя да се възползва от ситуацията.

Втората част започна по-добре за играчите на Септември. Ишмаел Байду нахлу в наказателното поле между трима и бе съборен, а главният съдия Радослав Гидженов отсъди дузпа, която бе реализирана в 52-ата минута от Мирослав Будинов за 1:1.

В 58-ата гостите получиха още един 11-метров наказателен удар, който беше изработен от Будинов. Зад топката застана рожденикът Борис Галчев, който реализира - 1:2.

В 69-ата минута "железничарите" изравниха чрез Марио Петков - 2:2.

В 84-ата минута централният защитник на Септември Стилиян Николов отбеляза с глава - 2:3.

В последните секунди Мирослав Будинов удари греда и така Септември спечели с 3:2 и се класира на 1/4-финалите за Купата на България.