Септември и Локомотив (Пд) запазиха разликата помежду си

Вратарите герои с изявите си при равенството в срещата

Септември (София) и Локомотив (Пловдив) завършиха 0:0 в мача си от 28-ия кръг на Първа лига. Срещата бе от група "Б" на втората осмица, а след равенството столичани останаха лидери с 35 точки и две повече от съперника.
През първата част по-активни бяха гостите, но и домакините имаха своите шансове за гол. В 11-ата минута вратарят на „смърфовете” Илко Пиргов се намеси решително след силен далечен удар на Мартин Тошев. Фабиано и Димо Бакалов от гостите отправиха неточни удари, а в 41-ата минута Анте Аралица бе много близо до гола, след като прехвърли атрактивно Васил Добрев и шутира, но Янко Георгиев спаси.
Малко след почивката в 48-ата минута Димитър Везалов изби топката от голлинията след удар на Мартин Тошев, който получи пас от Крис Гади. В 54-ата минута Илко Пиргов отрази с вещина шут на резервата Асен Чандъров. Две минути след това и Янко Георгиев се прояви на отсрещната врата след удар на Аралица.
Борис Галчев получи страхотна възможност да се разпише в 67-ата минута, когато засече топката на дузпата при центриране отдясно на Богомил Дяков. Топката обаче премина на сантиметри покрай вратата. До края на мача домакините се активизираха в търсене на трите точки и дори се опитаха да натиснат в заключителните минути. В крайна сметка резултатът остана непроменен.