Септември надви Локомотив (Пловдив) с 2:0

Младоците на Мариан Христов пропуснаха да разбият "смърфовете"

Септември записа втора победа във втория си мач от подновяването на родното първенство. На "Лаута" столичният тим надделя с 2:0 над Локомотив (Пловдив), а попаденията бяха дело на Асен Чандъров и Борис Галчев. Това е и втора поредна суха мрежа за Септември, което се случва за пръв път този сезон.Младите момчета на Мариан Христов показаха отново отлична игра и заслужено стигнаха до победата. Локомотив започна смело, а Димитър Илиев бе близо на два пъти до гол. В 30-ата минута обаче гостите излязоха напред в резултата. Стивън Езе игра с ръка в собственото си наказателно поле и съдията Попов отсъди дузпа. Асен Чандъров изпълни хладнокръвно и отрки резултата.В края на първата част мощен удар на Алвеш срещна лявата греда, а преди това Луков спаси страхотен шут на Галчев.Мандианго на два пъти можеше да реши всичко през втората част, но отново Луков бе на мястото си и предотвати гол. Димитър Илиев пък пробва рефлекса на Янко Геориев, който се намеси решително.В 86-ата минута опитният Борис Галчев сложи точка на спора. Той нахлу в наказателното поле и с хубав удар по диагонал прозниза Луков за крайното 2:0 за Септември. В добавеното време Септември можеше да вкара и трети гол, но топката премина покрай гредата.В класирането Септември заема 12-ата позиция с 20 точки, докато Локомотив е с 26 на 10-ото място.