Септември победи Черно море с 2:1

Столичани се наложиха с 2:1 над "моряците"

Септември се върна на победния път в Първа лига. Тимът на Николай Митов спечели с 2:1 домакинството си на Черно море от 20-ия кръг на шампионата и прекъсна серията си от четири поредни мача без успех в елита. За "моряците" пък това е трета загуба в последните четири мача (3 загуби и 1 равенство).
Началните минути на мача бяха изключително скучни, като двата отбора не съумяха да сторят нищо интересно в атакуващ план. Първата добра ситуация за гол дойде чак в 28-ата минута, когато Старокин засече технично центриране по земя на Огнянов, но Янко Георгиев улови.
Така се стигна до 35-ата минута, когато Мартин Тошев бе изведен сам срещу Емил Михайлов и откри резултата.
Втората част започна по прекрасен начин за гостите, които изравниха в 52-ата минута. Георги Илиев се възползва от лошо изчистване на Генчев и реализира в долния ляв ъгъл на вратата с плътен удар извън наказателното поле.
Само четири минути по-късно Септември можеше да излезе отново напред в резултата. Мартин Тошев и Борис Галчев стреляха от близка дистанция, но на два пъти Илиас Хасани изби малко пред голлинията. В 67-ата минута все пак столичани стигнаха до втори гол. Негов автор бе Мартин Тошев, който засече с глава центриране на Тилев. До края и двата тима имаха възможности за гол, които бяха пропилени.
С тази победа Септември събра актив от 23 точки в средата на таблицата, докато Черно море е 7-и с 25.