Септември победи Верея с 2:0

Столичани се наложиха с 2:0 над старозагорци

6 годиниФутбол 3 Телевизия Евроком

Септември се наложи с 2:0 като домакин на Верея в първа среща от 26-ия кръг на Първа лига. Тимът на Николай Митов не остави почти никакви шансове на съперника и напълно заслужено се поздрави с трите точки.
През първата част двата тима не предложиха нищо интересно и не създадоха нито едно реално голово положение.
След почивката обаче ситуацията на терена се промени драстично. В 47-ата минута Мирослав Будинов засече с глава центриране на Тилев и изведе Септември напред в резултата.
В следващите минути домакините бяха по-дейният отбор и логично стигнаха до втори гол. Той бе дело на влезлият като резерва Мартин Тошев, който се разписа отблизо след втора асистенция на Тилев.
До края мачът се доиграваше интересните ситуации липсваха.
С този успех Септември събра актив от 31 точки на 7-ото място, като изпревари Славия. "Белите" са 8-и с 29 точки, но и мач по-малко. Верея пък е на 6-ата позиция с 35.