Септември с първа победа в елита

Тимът на Димитър Васев се наложи с минималното 1:0 над "орлетата

7 годиниФутбол 4 Телевизия Евроком

Септември (София) поднесе изненада във 2-ия кръг на шампионата. Тимът на Димитър Васев постигна първа победа в елита, надделявайки с 1:0 като гост на Пирин (Благоевград).
Единственият гол в мача падна в средата на второто полувреме, а него автор беше бившият играч на "орлетата" Борис Галчев.
Противно на очакванията през първото полувреме гостите бяха отборът, който който създаде по-чисто положения. В 3-ата минута Владислав Романов проби по лявото крило и пусна към Мартин Тошев. Нападателят не съумя да играе с топката обаче заради навременната намеса на Юлиян Попев.
В 16-ата минута Антони Иванов пропусна да се разпише след добра контраатака на Септември. Десет минути по-късно Иван Вълчанов също отправи шут от дистанция, но топката отново прелетя над вратата на домакините.
В 30-ата минута дойде и най-добрата възможност за гол за Пирин. Румен Сандевв засече с глава центриране от корнер, но топката мина покрай вратата на Галев.
Началните минути на втората бяха сравнително спокойни. Играта се водеше предимно в центъра на терена и футболистите на двата тима рядко стигаха да опасни положение пред двете врати. В 58-ата минута Мартин Тошев отправи хубав удар от дистанция, но стражът на домакините Галев се намеси. Десет минути по-късно Септември излезе напред в резултата. Мартин Тошев изведе Ишмаел Байду очи в очи с Макенджиев. Вратарят спаси, но Борис Галчев бе на точното място и при втория шанс успя да се разпише.
В оставащите минути Пирин опита да наложи натиск, но така и не намери начин да пробие отбраната на Септември.
След този мач и двата тима имат актив от по 3 точки.