Септември (София) и Етър завършиха наравно 1:1

Новаците поделиха по точка на "Васил Левски" в София

7 годиниФутбол 18 Телевизия Евроком

Септември (София) и Етър завършиха 1:1 в последната среща от осмия кръг на Първа лига. Така момчетата на Николай Митов, които сензационно разбиха Черно море (4:1) в миналия кръг, остават без домакински успех вече пети пореден мач – равенство и четири загуби, реализирайки само един гол в тях. Етър е без загуба вече пет поредни мача, печелейки 9 точки в тях, и е без поражение в гостуванията си този сезон - 3 равенства и една победа Официален дебют за гостите направи Георги Сърмов, който се появи в игра като резерва на мястото на Румен Руменов.
Гостите от Велико Търново започнаха по-активно, но въпреки това изостанаха в резултата още в 13-ата минута, когато Борис Галчев изпълни перфектно пряк свободен удар и вкара първия гол за Септември на Националния стадион "Васил Левски" от началото на сезона.
В 23-ата минута Мартин Тошев подаде към Ишмаел Байду, който падна в наказателното поле на гостите, но не получи дузпа. До края на полувремето вратарят на Етър отрази удари на Янко Сандански и Борис Галчев, а от гостите Самб Бадара и Иван Стоянов не намериха целта.
Малко след почивката Бадара отправи слаб удар със задна ножица и топката премина покрай вратата на домакините.
В 69-ата минута гостите получиха право да изпълнят дузпа. Георги Стоичков сгреши при центриране на Иван Вълчанов, а Васил Добрев повали Самб Бадара в наказателното поле. Минута по-късно пък Иван Стоянов реализира хладнокръвно от бялата точка и изравни за 1:1 с първия си гол след завръщането на тима от Велико Търново в елита.
До края на срещата не се случи нищо интересно пред двете врати и логично тимовете си поделиха по точка.
След равенството Септември остава на 12-о място със 7 точки, а Етър е осми с 10 точки.