Септември (София) победи Етър (Велико Търново) с 1:0

Виненочервените с минимален успех над Етър

6 годиниФутбол 9 Телевизия Евроком

Септември (София) постигна втора поредна победа като домакин в Първа лига, след като се наложи над Етър (Велико Търново) в последен двубой от 27-ия кръг на родното първенство. В герой за домакините се превърна Борис Галчев, който вкара от пряк свободен удар.
Срещата стартира добре за гостите от Велико Търново, които можеха да открият още в 9-ата минута, когато Самб Бадара бе изведен сам срещу Янко Георгиев, но нападателят стреля встрани от вратата.
В 20-ата минута Никола Колев отправи хубав изстрел от далечна дистанция, който мина на сантиметри от лявата греда на Георгиев.
Така се стигна до 39-ата минута, в която Борис Галчев получи шанс да изпълни пряк свободен удар. Халфът стреля, топката рикошира и влетя в мрежата на Христо Иванов - 1:0.
През второто полувреме положения липсваха, като домакините успяха да задържат преднината си, за да триумфират за втори пореден път на стадион "Васил Левски".
След този успех Септември излиза начело на Група "Б" от втората осмица на Първа лига с 34 точки, а Етър остава последен в същата група с 21 пункта.