СЕРИНА УИЛЯМС НАДВИ СИМОНА ХАЛЕП В ДРАМА

АМЕРИКАНКАТА СЕ КЛАСИРА НА ДЕСЕТИЯ СИ ФИНАЛ В МАЯМИ

9 годиниТенис 1 Телевизия Евроком

Серина Уилямс се класира на десетия си финал на турнира в Маями след много трудна победа над Симона Халеп с 6-2, 4-6, 7-5. В спор за осмата титла от домашния си турнир световната №1 ще се изправи срещу Карла Суарес Наваро, която надделя над Андреа Петкович с 6-3 6-3. Серина записа пета победа от шест мача срещу Халеп, след като отстъпи на румънката единствено миналата година в груповата фаза на Шампионата на WTA в Сингапур.
Мачът, който беше последен във вечерната сесия на Централния корт, започна с подчертано предимство на Серина, която взимаше лесно подаванията си, а почти във всеки сервис гейм на Халеп я притискаше на ретур. Пробив за 3-1 и после още един в осмия гейм решиха откриващия сет - 6-2, пише teniskafe.com. Във втората част Серина продължи да сервира убедително до деветия гейм, в който бе пробита на 15, след което румънката уверено изравни резултата след гейм, в който поведе с 40-0 и успя от втория си сетбол.
В решителния сет Уилямс проби във втория гейм за 2-0, след което затвърди за 3:0. Серина дръпна и с 4-1 гейма. С гейм на нула американката стигна до 5-2 и двете се оттеглиха на кратка почивка, а Серина беше само на четири точки от 10-ия си финал на турнира в Маями. Драмата обаче тепърва предстоеше - Халеп взе гейма си, след което върна пробива изоставане. В 12-ия гейм, когато Уилямс вече си бе осигурила минимум тайбрек, световната №1 се развихри и с много агресивна игра стигна до 0-40 и три мачбола. Удар на Симона в мрежата сложи точка на спора след два часа и 8 минути, след които всяка от тенисистките щеше да е заслужила победата, но в случая "и стените помогнаха" на Серина.