Сесил Каратанчева доиграва срещата си с Шарапова вторник вечер

Буря прекъсна мача между българката и петкратната шампионка от Големия шлем

6 годиниТенис 3 Телевизия Евроком

Тази нощ бе започнала срещата от турнира по тенис на твърди кортове "Роджър Къп" в Монреал между нашата тенисистка Сесил Каратанчева и Мария Шарапова. Буря обаче принуди организаторите да прекратят мача и при резултат 4:1 гейма в първия сет за рускинята, срещата бе спряна.

Сесил Каратанчева и Мария Шарапова, която е петкратна носителка на титли от Големия шлем, играха досега равностойно, бившата номер едно обаче направи пробив аванс след няколко двойни грешки на нашата тенисистка в четвъртия гейм.

Мачът ще се доиграва вторник вечер от 18:00 часа, което значи 21:00 часа наше време.

Сесил получи правото да участва на този силен турнир на твърди кортове след успешно преминаване на квалификациите. Тя е втората ни ракета, изправяща се  срещу звезда от такъв ранг в рамките на последните няколко седмици, след като малко  по-рано най-добрата ни в момента тенис-състезателка Виктория Томова изигра и загуби, но достойно, от Серина Уилямс.

Сесил  и Шарапова се срещат в първи кръг, а фаворит е рускинята, която към момента е на 22-а позиция в световната ранглиста. Каратанчева пък е извън топ 200, намирайки се на 229-о място в света.