Севиля надви Алавес с 1:0

"Андалусийци" спечелиха срещата с гол на Бен Йедер

6 годиниФутбол 4 Телевизия Евроком

Севиля спечели срещата от последния кръг на Примера срещу Алавес с 1:0. В герой за домакините се превърна Висам Бен Йедер, който реализира единственото попадение.
"Андалусийци" започнаха срещата по-добре, с последователни пропуски се отчете Сандо Рамирес, който е в отбора под наем от Евертън.
В 28-ата минута Франко Васкес намери по прекрасен начин Висам Бен Йедер, който реализира мигновено.
Зрителите на двубоя станаха свидетели на интересна ситуация в началото на второто полувреме, когато главният съдия Дел Серо Гранде се контузи и бе заменен от четвъртия рефер.
До края Алавес опита да изравни резултата, но така и не стигна до гол.
Така Севиля спечели срещата и събра 58 точки, което им отрежда седмата позиция в крайното класиране и респективно право на участие в Лига Европа. Алавес от своя страна остана на 13-о място с 47 пункта.