Севиля надви Атлетико (Мадрид) с 2:1

Андалусийците спечелиха с 2:1 визитата си на "дюшекчиите"

Севиля постигна ценен успех с 2:1 като гост на Атлетико (Мадрид) в първа среща между двата тима от 1/4-финалите за Купата на Краля. Андалусийците губеха в резултата до 79-ата минута, но след две попадение в последните минути стигнаха до пълен обрат.
"Дюшекчиите" започнаха по-силно срещата и в 13-ата минута Диего Коща откри с глава. Попадението му обаче бе отменено заради нарушение на нападателя.
До края на полувремето и двата тима създадоха добри ситуации за гол, които обаче не бяха оползотворени.
През второто полувреме Атлетико беше по-дейният отбор и в 73-ата минута логично излезе напред в резултата.  Стеван Нзонзи не успя да изчисти добре топката, тя попадна у Диего Коща, който шутира неспасяемо по диагонала от 13 метра - 1:0. Гостите от Севиля реагираха със силен удар на Ескудеро покрай гредата. В 80-ата севилци изравниха. Хесус Навас центрира отдясно, получи се рикошет, който залъга вратаря в Моя, вратарят игра с топката, но я боксира в мрежата си - 1:1. В самия край на двубоя Хоакин Корея вкара втори гол за Севиля и донесе успеха за тима.