Севиля надви Реал Сосиедад с 1:0

Андалусци спечелиха срещу баските с дузпа

6 годиниФутбол 14 Телевизия Евроком

Севиля победи у дома Реал Сосиедад с 1:0 в мача им от 36-ия кръг на испанската Примера дивисион.
Андалусци доминираха на своя „Рамон Санчес Писхуан”, но нито те, нито гостите от Сан Себастиан успяха да реализират някое от положенията си пред първата част. Евер Банега (47-дузпа) реализира победния гол за домакините малко след почивката, а баските така и не намериха верния път към изравнително попадение.
След успеха си Севиля се изкачи на седна позиция с 51 точки преди останалите срещи от кръга. Реал Сосиедад е десети с 46 точки.