Севиля надви Виляреал с 3:2

Андалусци спечелиха с 3:2 при визитата си на Виляреал

6 годиниФутбол 3 Телевизия Евроком

С човек по-малко Виляреал допусна обрат и загуби у дома от Севиля с 2:3 в среща от 13-ия кръг на испанската Примера дивисион.
Седрик Бакамбу (19) вкара първия и единствен гол за първата част след пас на Пабло Форнас, който асистира и на Карлос Бака (53) малко след почивката. Клемен Ленгле (56) и Франко Васкес (57) обаче бързо изравни след подавания на Лионел Карол и Евер Банега (78-дузпа), който донесе трите точки за гостите. Дузпата, от която падна победното попадение за андалусци, дойде след нарушение на Виктор Руис, получил втори жълт и съответно червен картон и оставил домакините да доиграват мача в намален състав.
След осмата си победа за сезона Севиля е на пето място с 25 точки. Виляреал регистрира четвърта загуба от началото на кампанията и заема шеста позиция с 21 точки.