Севиля победи Атлетик (Билбао) с 2:0

Андалусци надвиха „лъвовете” от Билбао с 2:0

6 годиниФутбол 6 Телевизия Евроком

Севиля срази у дома Атлетик (Билбао) с 2:0 в среща от 27-ия кръг на испанската Примера дивисион и се утвърди на петата позиция.
Андалусци бяха по-активни през първата част и в рамките на само пет минути взеха комфортна преднина. Хоакин Корея изпусна на три пъти срещу вратаря на гостите Кепа Арисабалага, който отрази и шут на Пабло Сарабия. Луис Муриел (27) се разписа за 1:0 след пас на Франко Васкес, реванширайки се за пропуска си три минути по-рано, когато прати топката в напречната греда. Франко Васкес (32) пък вкара след центриране на Н’Зонзи. Минута по-късно Иняки Уилиямс от гостите имаше шанс за гол, но пропусна.
След почивката “лъвовете” рядко поглеждаха към вратата на Серхио Рико. Играчите на Винченцо Монтела продължиха да създават повече положения. В 68-ата минута вратарят Кепа спаси удар на Нолито, а четвърт час преди края се намеси решително и след шут на Франко Васкес.
Така севилци се утвърдиха на петата позиция с 45 точки, изоставайки на пет точки от четвъртия Валенсия. Атлетик е на 12-о място с 32 точки.