СЕВИЛЯ ПОБЕДИ РЕАЛ МАДРИД С 2:1

ЙОВЕТИЧ РАЗПЛАКА БЕЛИЯ БАЛЕТ

Стеван Йоветич е човекът на мига в Испания. Черногорецът донесе победата на Севиля с 2:1 над Реал Мадрид в дербито на кръга. Така Йоветич има 2 гола от 2 мача за тима си, след като дебютира с попадение в четвъртък в дебюта си…срещу Реал. Нещата за Реал вървяха добре, след като поведоха в резултата с гол на Кристиано Роналдо от дузпа в 65-та минута. “Белите” виждаха как ще продължат серията си от поредни мачове без загуба на 41! Тогава обаче Рафаел Варан си вкара автогол, а в 92-та минута Йоветич довърши Реал. Така Реал Мадрид загуби за първи път от много време, но въпреки това е на първо място с 40 точки и мач повече от претендентите си. Севиля изскочи на втора позиция с 39, с 1 повече от Барселона. Двата отбора започнаха предпазливо, като в средата на първото полувреме Висенте Ибора и Самир Насри имаха удобни положения да вкарат. Удар на Васкес пък мина над гредата. Чак в края на първата част Карим Бензема подаде на Роналдо, но португалецът не успя да отправи добър удар. Севиля имаше по-добрите положения и в началото на второто полувреме, като Васкес и Бен Йедер затрудниха максимално Кейлор Навас с ударите си. В 50-та минута пък Реал претендираше за дузпа за нарушение срещу Лука Модрич, но главният рефер не посмя да посочи бялата точка. Реал започна да показва признаци на съживяване и удар на Марсело мина над гредата, а в 61-та минута Роналдо сбърка един пас, с който можеше да изведе Бензема сам срещу Серхио Рико. Така се стигна до 65-та минута, когато Дани Карвахал се възползва от върната топка на Ескудеро и в последствие беше спънат от Рико - дузпа за Реал. Кристиано Роналдо изпълни по перфектен начин наказателния удар и изравни легендата Юго Санчес. Двамата имат по 56 реализирани дузпи в първенството на Испания, което е рекорд. Кристиано вкара 23-тото си попадение срещу севилци. Отделно откакто е в Испания Роналдо има 272 гола, точно колкото Лионел Меси за този период.Интересен бе друг момент - точно преди да изпълни дузпата Роналдо уцели с топката умишлено съперник, но реферът не реагира. Севиля опита да натисне и напористата им игра даде резултат в 85-та минута. При центриране в наказателното поле на Реал Стивън Н’Зонзи натисна Рафаел Варан при високата топка и защитникът си я вкара неспасяемо в собствената врата - 1:1. Двубоят вървеше към равенството, когато във втората минута на добавеното време Стеван Йоветич се пребори за една топка до тъча, напредна към центъра и с невероятен фалцов удар с десния крак от 25 метра не остави шансове на Кейлор Навас - 2:1. Така Севиля прекъсна серията на Реал от 40 мача без загуба и излезе на второ място в класирането.